قالیشویی و مبل شویی شیراز

» تعداد مطالب :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :قالیشویی و مبلشویی شیراز : سفارش شستشوی فرش از طریق وآتس آپ WhatsApp

شستشوی فرش موکت مبل قالیشویی مبل شویی شیراز

قالیشویی مبلشویی شهر شیراز

قالیشویی تعمیرات فرش شهر شیراز

مبلشویی تعمیرات مبل شهر شیراز

قالیشویی رفوگری فرش شهر شیراز

قالیشویی پالیش سرامیک شهر شیراز

خشکشویی مبل و فرش شهر شیراز

قالیشویی مبلشویی خشکشویی موکت


تاریخ فرش دستباف جهان

بدون شک قدمت استفاده از زیر انداز بدانجا می رسد که انسان به فکر ساختن سرپناهی جهت تامین آسایش خود افتاد .
بافتن انواع زیر انداز نیز همزمان با پرورش دام و استفاده از پشم آن بدین منظور بوده است و انسان پس از بهره وری از پوست حیوانات به اهمیت الیاف پشمی پی برده و به مرور به صورت های گوناگون (‌خام و ریسیده شده ) و از طریق بافتن گلیم و قالی از آن بهره گرفته است .
این زمان بی تردید مصادف با تغییر زندگی بشر از مرحله توحش و زیست انفرادی در قارها به چادر نشینی و معاش خانوادگی و قبیله ای و اعتلاء فکری او بوده و انسان پس از احساس نیاز به این تغییر وضع جهت تامین آسایش بیشتر خویش بدان گردن نهاده است . بافتن فرش مانند سایر دست آوردهای بشر همواره رو به تکامل رفته و این پیشروی بدان حد با تکامل تمدن انسان عجین بوده است که گفته اند :
( هیچ هنری در جامعه خود به اندازه فرش توسعه و تکامل نداشته و هنرمندان جوامع را به خود مشغول ننموده است ) 
فرش هایی که انسان اولیه برای زیر انداز , روانداز , حمل بار , پوشش مقبره ها پوشش حیوانات و غیره از آن استفاده می کرده از پوست و برگ درختان و پوست حیوانات بوده است این دست هنرمند انسان است که در طول تاریخ خود تکامل صنعت نساجی و بافت را بدین حد رسانیده که دستباف های هنرمندان امروز از هر حیث اعجاب بیننده را بر می انگیزد و چشم ها را خیره می سازد .
اینکه اولین فرش بافته شده بصورت تار و پود به مردم کدام سرزمین تعلق دارد و آیا ایرانیان یا چینیان خالق این هنرند یا سایر اقوام به درستی معلوم نیست . اما ( فرش پازیریک ) که قدیمی ترین دستباف بشری است که تا کنون کشف گردیده و موجود است تا اندازه ای به این سوال پاسخ می دهد و نشانی از محل بافت قالی های اولیه را روشن می سازد .
با کشف قالیچه مذکور در مقبره سکایی ها در آلتایی مغولستان به وسیله پروفسور رودنکو که حدود 50 سال پیش انجام شد قدمت تکامل فنبافت فرش به 2500 سال قبل رسید .
در مغولستان نیز فرش هایی کشف شده که بافت آن به قرن اول قبل از میلاد می رسد و وضع بافت و انتخاب مواد اولیه و نوع گره آن که تک بر تار است نشان از داشتن تجربه دو هزار ساله در بافندگان این فرش می دهد .
اخیرا در ناحیه سین یانک چین از مقبره ای قدیمی فرش ند صد ساله ای کشف شده که نقش آن شباهت هایی به فرش های ایران دارد . نشانه های دیگری نیز از جمله فرش های مقابرفراعنه مصر موءید قدمت این هنر دستی در جهان است .
با کشفیات مذکور و سایر آثار می توان مرکز عمده فرش قدیم جهان را ایران , آسیای صغیر ترکستان - چین - هندوستان مناطقی از شرق اروپا و شمال آفریقا دانست .
برخی دانشمندان فرش شناس مصر را گهواره بافندگی فرش م یدانند . در تورات اشاراتی به این دستباف شده و در فصل 26 کتاب هجرت حضرت موسی از چگونگی آرایش داخل خیمه ها و استفاده از قالی سخن می راند , بر روی ستون یادبود ( شلمان صر ) دوم عاشوری که در صده نهم قبل از میلاد پادشاه یهویه را شکست داد در میان هدایایی که توسط یاخوا پسر خمری به شلمان صر تقدیم می شود دو فرش بزرگ دیده می شود .

 

قالی شویی مبل شویی خشکشویی فرش : خیابان قآنی کهنه


نویسنده مطلب : قالیشویی مبلشویی پامچال شیراز
:: مرتبط با: درباره فرش - مبل - موکت ,
:: برچسب‌ها: تاریخ فرش دستباف جهان , درباره فرش پازیریک ,
شیراز : قالیشویی و مبل شویی  
ت : پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397
قالیشویی مبلشویی شیراز 

شعبه خیابان فخرآباد : 07138319200

شعبه معالی آباد : 07136342497

شعبه بلوار زرهی : 07138301010

شعبه بلوار رحمت : 07138252525

شعبه بلوار سرباز : 07138314141

شعبه سرداران : 07137407061

شعبه ادبیات : 07132253850

قالیشویی مبلشویی شیراز در فیسنما قالیشویی مبلشویی شیراز در فیس بوک
کانال قالیشویی مبلشویی شیراز در تلگرام قالیشویی مبلشویی شیراز در توییتر
 
Free EDU & GOV Backlinks Service Kfz Versicherung Private Krankenversicherung

ابزار هدایت به بالای صفحه